Българският ансамбъл по художествена гимнастика спечели златния медал на финала на

...

Нов повод за празник! Ансамбълът ни спечели злато в Баку

Българският отбор по художествена гимнастика спечели златния орден на финала на съчетанието с три обръча и два чифта бухалки на Световната купа в Баку (Азербайджан).
 Грациите ни завоюваха бронз от многобоя в Баку
Грациите ни в състав Симона Дянкова, Мадлен Радуканова, Стефани Кирякова, Лаура Траатс и Ерика Зафирова изиграха мощно композицията си и получиха оценка от 25.550 точки (16.9 за компликация и 8.650 за изпълнение).

За българския отбор това е втори орден от Баку след бронза в многобоя нощес. На финала на пет топки българските грации останаха на четвърто място с оценка 23.950 точки.

На топки първенец стана Русия с 24.850 точки, а на второ и трето място са надлежно Япония с 24.450 и Украйна с 24.350. На обръчи и бухалки сребърните оценки завоюва Русия с 25.250 точки, а на трето място е Украйна с 25.150 точки.

По-рано през днешния ден пък Катрин Тасева зае пето място на бухалки и шесто на обръч на финалите на обособените уреди. Тасева имаше изпускания и в двете композиции. Тя беше оценена с с 20.300 точки на бухалки и 18.950 на обръч. За осъществяването си на бухалки тя има оценка за компликация от 13.2.

Другата ни представителка Боряна Калейн се подреди шеста на финала на лента с 18.350 точки. Рускинята Дина Аверина стана шампионка на обръч с 22.000 точки и на бухалки с 22.500 точки.

На топка златото взе Линой Ашрам от Израел с 21.750 точки. Анастасия Салос от Беларус победи във финала на лента с 20.650 точки.
Източник: offnews.bg